info@pezhvaktarh.ir

00983133932330

شرکت Iteris ، ارائه دهنده تکنولوژی های کاربردی در علم حمل و نقل، از تکنولوژی کامپیوتری Pedtrax  با هدف برداشت اتوماتیک اطلاعات عابران پیاده ، رونمایی نمود.

این تکنولوژی در اجلاس سالانه ITE که در روزهای 14 تا 17 آگوست 2016 در کالیفرنیا برگزار گردید به نمایش گذاشته شد. با دستیابی به این تکنولوژی شرکت Iteris قابلیت های جدید برداشت اطلاعات عابران پیاده را به پلتفرم پیشرفته شناسایی ویدئویی که تا قبل از این تنها شامل سیستم تشخیص و تمایزدهی دوچرخه (Smart Cycle) بود اضافه نمود. تکنولوژی Pedtrax اطلاعات مربوط به تعداد عابران پیاده و نیز جهت حرکت و سرعت عبور آنها از عرض تقاطع ها را به صورت اتوماتیک اندازه گیری و ثبت می نماید. این در حالی است که دستیابی به اطلاعاتی دقیق و جامع بدون استفاده از این تکنولوژی بسیار دشوار، هزینه بر و وقت گیر می باشد.

1_ Iteris PedTrax 2

به کمک این تکنولوژی مسئولان و متخصصان بخش حمل و نقل قادرند با اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر مبتنی بر اطلاعات حجم، جهت و سرعت عابران پیاده و نیز بهینه سازی زمان بندی علائم، وضعیت ایمنی تقاطع ها را بهبود ببخشند. در واقع یکی از اهداف طراحی این تکنولوژی افزایش ایمنی حرکت عابران پیاده بدون نیاز به نصب تجهیزات جدید می ­باشد.

برداشت اتوماتیک اطلاعات عبور و مرور عابران پیاده موجب ارائه گزارش های بهتر بر روی صفحه نمایش مراکز کنترل ترافیک نیز می شود.

SpotlightImages_TMC

Pedtrax قادر است اطلاعات لحظه ای ترافیکی را برای اپلیکیشن های کاربردی و نظارت بر عملکرد فراهم کند. همچنین با این تکنولوژی الگوی فصلی حرکت عابران پیاده نیز مشخص می شود.

تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده با Pedtrax و Smart Cycle برنامه ریزان حمل و نقل را آگاه می کند که در کدام قسمت از شبکه راهها لازم است توجه بیشتری به عابران پیاده و دوچرخه سواران صورت گیرد و تمهیدات لازم به منظور افزایش ایمنی آنان فراهم گردد.

1_ Iteris PedTrax(1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *