info@pezhvaktarh.ir

00983133932330

سیستم‌های هوشمند تشخیص ارتفاع وسایل نقلیه، سیستم‌هایی هستند که برای شناسایی وسایل نقلیه با ارتفاع زیاد به کار می‌روند. این سیستم‌ها پس از شناسایی وسایل نقلیه­ ای که ارتفاعی بیش از حداکثر ارتفاع مناسب برای عبور را دارند، به هر یک از رانندگان این وسایل به‌صورت جداگانه خطر نزدیک شدن به مانعی که ارتفاعش بیش از ارتفاع وسیله نقلیه‌شان است را هشدار می‌دهند. این سیستم هشداردهنده در مناطقی مثل پل‌ها، تونل‌ها، روگذرها، ورودی پارکینگ‌ها و دیگر سازه‌ها به کار می‌رود تا با هشدار به‌موقع به رانندگان این فرصت را به آن‌ها بدهد که از ایجاد یک برخورد ناخواسته و مرگبار با مانع جلوگیری کنند.

mac300t

picture5

آمارها نشان می دهند سالانه در حدود 5000 وسیله نقلیه در ایالات متحده به دلیل نامناسب بودن ارتفاع با موانع برخورد میکنند که این موضوع سالانه بیش از 100 میلیون دلار خسارت شخصی و عمومی به همراه دارد. برخورد کامیونهای با ارتفاع زیاد با پلها در طی سالهای 2013-2003 سالیانه درحدود 20 مرگ و میر و در طی سالهای 2013-2010 درحدوو 13108 مورد خسارت سازه ای به همراه داشته است.

lloydminster-sk-cpr-bridge-09_10-11-11

download

bestessay20115تعداد برخوردهای ثبت شده وسایل نقلیه با پلها در ایالات متحده طی سال 2000 تا آوریل 2015

bestessay2015تعداد برخوردهای با پلها در برخی ایالات آمریکا (1993-2011)

این سیستم‌ها در اغلب موارد شامل یک دستگاه تشخیص‌دهنده ارتفاع، علائم هشداردهنده و در برخی از موارد یک محدودکننده ارتفاع می‌باشند. دستگاه تشخیص‌دهنده می‌تواند سیستم پرتوهای راداری، لوله‌های معلق با طول زیاد و یا زنجیرهایی که پس از تماس با بالای وسیله نقلیه ایجاد سروصدا می‌کنند باشد. به‌عنوان‌مثال پرتوهای راداری ابتدا ارتفاع زیاد وسیله نقلیه را تشخیص می‌دهند و سپس با ارسال هشدارهای الکترونیکی به دستگاه هشداردهنده که یک صفحه LED است باعث روشن شدن آن و هشدار بصری به راننده می‌شوند تا او را از خطر پیش رو آگاه کنند. معمولا قبل از نزدیک شدن به مانع راه، یک خروجی برای وسایل نقلیه با ارتفاع بیشتر از حد مجاز وجود دارد تا از مسیر خارج شوند. در شکلهای زیر دستگاه تشخیص‌دهنده ارتفاع از نوع راداری و نیز لوله های معلق، علائم هشداردهنده و محدودکننده ارتفاع نشان داده شده است.

overheight-detection_print

overheight

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *