info@pezhvaktarh.ir

00983133932330

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که هر سازمان با آن مواجه است هزینه‌های فزاینده مربوط به لجستیک و حمل بار می باشد. یک شبکه حمل و نقل غیربهینه علاوه بر ایجاد تأثیرات منفی بر روی درآمد خالص هر سازمان،  با اضافه کردن 175 گرم گاز گلخانه‌ای به ازای هر کیلومتر طی شده اضافه توسط وسیله نقلیه باعث افزایش مشکلات زیست‌محیطی می‌شود. به منظور ایجاد یک سیستم لجستیک سازمان یافته، رویکردی استراتژیک همراه با زیرساخت های فناوری اطلاعات به عنوان ستون فقرات آن مورد احتیاج است. این سیستم باید به گونه ای باشد که امکان دسترسی به کلیه داده های بهنگام تولید شده توسط شبکه لجستیک را فراهم کرده و از این طریق موجب کاهش هزینه های کلی حمل و نقل و ارائه بهترین خدمات ­گردد.

به طور کلی  یک سیستم لجستیک سازمان یافته از بخش هایی تشکیل شده است که عبارتند از :

  • انبار مرکزی مربوط به ناوگان و رانندگان
  • شرکت های ارائه کننده خدمات برون سپاری لجستیکی
  • سیستم تجمیع کننده خدمات
  • سازمان ها و کارخانه ها
  • نرم افزار (پلتفرم) تحلیل، بهینه سازی و مشاهده مسیر

هند دارای شبکه گسترده جاده ای به طول 4/5 میلیون کیلومتر و نیز حدود یک میلیون وسیله حمل بار است که وظیفه انتقال بار را از گوشه و کنار کشور برعهده دارند. با توجه به گزارش منتشر شده در سال 2016 نرخ انتشار گازهای گلخانه ای در هند هر ساله رو به افزایش است به گونه ای که این کشور در سال 2016 با تولید 90 میلیون تن گاز گلخانه ای در رده چهارم دنیا قرار گرفت. به منظور رفع مشکلات مربوط به حمل بار در هند Dhruvil Sanghvi و Manisha Raisinghani تصمیم به ساخت نرم افزاری گرفتند که اکثر شرکت های حمل بار بتوانند برای کاهش هزینه های خود، در حین ارائه بهترین خدمات، از آن استفاده کنند. در فوریه 2014 محصولات آنها شامل نرم افزارهای  LogiNext Mile، LogiNext haul، LogiNext Force، LogiNext On-Demand و LogiNext با هدف برنامه ریزی مسیرها و تجزیه و تحلیل آنها مبتنی بر داده های بهنگام ارائه گردید. پس ازگذشت دو سال از رونمایی این نرم افزار ها سازندگان آن ادعا می کنند که 75 شرکت بزرگ و 150 شرکت کوچک در لیست مشتریهای خود دارند که از جمله آنها می توان به Mahindra Logistics، Paymm، Reliance، Adani، Maruti Suzuki و Minttra اشاره نمود.
LogiNext Mile یک نرم افزار مدیریت و حمل بار با پلتفرم اجرایی در قالب موبایل یا سرویس ابری است که با بهینه‌سازی مسیر تحویل بار از طریق مکان‌یابی جغرافیایی و ردیابی خودکار موجب کاهش فاصله و زمان سفر کلی، استفاده بهینه از ظرفیت منابع و کاهش هزینه ها تا 15٪ می شود. این نرم افزار به عنوان بهترین نرم‌افزار بهینه‌سازی مسیر در صنعت شناخته شده است.

 

از امکانات این نرم افزار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
بارکد کردن / RFID
مدیریت ریسک
مدیریت موقعیت
ردیابی بهنگام
اثبات تحویل بار
بهینه سازی اتوماتیک
تغییر مسیر پویا
شبیه سازی برنامه ریزی مسیر
برنامه ریزی تحویل
هشدار تأخیر پیش بینی شده
برنامه های هوشمند تلفن همراه
برنامه ریزی مبتنی بر ابر
تجزیه و تحلیل زمان واقعی برای SLAs
شناسایی تنگناها
سفارشات بازگشت
به روز رسانی / لغو سفارشات
وضعیت سفارش
شروع / توقف سفر
پیگیری آخرین مکان

برنامه هایی برای توسعه جهانی این نرم افزار وجود دارد که چشم انداز آن بازارهای چین، جنوب شرق آسیا و خاورمیانه را در بر می گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *